1.png

1.

Beg Jazz (ages 8-11)

Monday 3:30PM

Teacher: Ms Kim 
Anya Smith, Arina Zhitomirsky, Iris Kendall, Jasmine Kendall, Kya Robinson, Lana Thongrod, Sloane Rawls,  Sofia Mortera, Stella Browd

2.

Hip-Hop/Jazz (ages 4-6)

Monday 3:30PM

Teacher: Miss Lindsey 
Emily Lee, Emma Vermett, Hope McKinley, Mazzy Peters

3.

Acro4Dance (ages 6-10)

Saturday 10:45AM

Teachers: Mr. Robert, Miss Ceylon
Anthony Bulus, Araya Abajobir, Briella Sanders, Elizabeth Bulus, Elowyn Matthias, Grace Halwes, Jefferson Sanders, Lana Thongrod, Niso Kalofonos, Naomi Borjigin, Samantha Bulus

4.

Beg Hip-Hop (ages 7-11)

Monday 3:00PM

Teachers: Mr. Havic, Miss Sophia

Ava Quie, Fia Fliszar, Maya Chayce Mandel, Sekou Kelley-Hamilton

5.

Beg Lyrical (ages 7-11)

Monday 4:15PM

Teacher: Miss Lindsey

Madison Vermette, Sloane Rawls

6.

Hip-Hop (ages 5-7)

Thursday 3:00PM

Teacher: Mr. Robert 

Adey Marquez, Adrian Mortera, Elowyn Matthias, Finley Beardsley, Olive Feldman, Raelyn Bush, Sofia Mortera, Willa Kensell, Wonder Jackson

7.

Creative Dance/Ballet (ages 5-7)

Saturday 10:00AM

Teacher: Ms. Jackie

Arielle Whitehurst, Estelle Pohle, Grace Halwes, Maelee Viera, Maya Rapoport, Nola Rose Chason,Yianna Kalofonos

8.

Hip-Hop (ages 5-7)

Wednesday 3:30PM

Teacher: Miss Lindsey

Charlotte Legmann, Elena Dente, Elise Skyrme, Inessa Ben-Aharon, Phoebe Williams, Rory Perry

9.

OTE Tiny's Company

Directors: Kim Borgaro & Robert Gilliam

Briella Sanders, Elizabeth Bulus, Estelle Pohle, Finley Beardsly, Lana Thongrod, Maya Chayce Mandel, Samantha Bulus, Sloane Rawls, Sofia Mortera, 

10.

Acro4Kids (ages 4-7)

Thursday 3:45PM

Teacher: Miss Ceylon

Olive Feldman, Samantha Aghai,

Sami Kahan, Savannah Zapel, Sofia Mortera,

Ward Feldman

11.

Hip-Hop (ages 6-10)

Saturday 10:00AM

Teachers: Mr. Robert 
Anthony Bulus, Araya Abajobir, Briella Sanders, Elizabeth Bulus, Isabelle Palacios, Jefferson Sanders, Lana Thongrod, Niso Kalofonos, Naomi Borjigin, Samantha Bulus

2.png

1.

Int/Adv Jazz (ages 12-17)

Thursday 3:30PM

Teacher: Ms Kim 

Alexa Wachtel, Ariana Behikeesh, Dana Dunn, Haley Scholer, Lilly Salkin, Luisa De Lorenzo, Mila King, Signe Berg, Sora Yanami, Yumi Lai, Zoe Lago

2.

Int Contemporary (ages 8-12)

Wednesday 3:30PM

Teacher: Ms Kim 

Alia Jackson, Aria Findley, Arianna Tinker,

Chase Noble, Chloe Cochrane, Francesca Piro, Grace Willens, Kailyn Roisentul

Karenna Desai, Mila Skyrme, Rebecca Goldenberg, Rylee Franks, Sophie Ben-Aharon

3.

Int Hip-Hop (ages 10-17)

Monday 3:45PM

Teacher: Mr. Havic & Miss Sophia 

Kiri Gaynor, Lilly Salkin, Maliyah Washington

Naomi Ostrick, Nona Goodard, Rebekah Combs, Ryan Shoaf, Sienna Bennet, Sienna Vermillion, Sora Yanami, Yumi Lai

4.

Acro4Dance I  (ages 10-15)

Thursday 4:15PM

Teacher: Mr. Robert & Miss Ceylon

Anya Tammineedi, Bella Rodriguez, Chloe Cochrane, Kailyn Roisentul, Kareena Desai, 

Kiri Gaynor, Mila Stankovic, Parmis Raoofi,

Rylee Franks

5.

OTE Mini's Company

Directors: Kim Borgaro & Robert Gilliam

Alia Jackson, Anya Tammineedi, Aria Findley, Arianna Tinker, Chloe Cochrane, Francesca Piro, Haley Scholer, Grace Willens, Kailyn Roisentul, Karenna Desai, Mila King, Rebecca Goldenberg, Rylee Franks, Sora Yanami, Yumi Lai

6.

Beg Lyrical (ages 12-17)

Wednesday 4:15PM

Teacher: Miss Lindsey

Audrey Schlief, Lilly Salkin, Sarah Rauschuber, Signe Berg, Zoe Lago

7.

Acro4Dance II (ages 10+)

Thursday 5:00PM

Teacher: Mr. Robert & Miss Ceylon

Alia Jackson, Anya Tammineedi, Aria Findley,  Ariana Behikeesh, Haley Scholer, Grace Willens, Karenna Desai, Rylee Franks, Sora Yanami

8.

Beg/Int Jazz (ages 12-17)

Monday 4:15PM

Teacher: Ms Kim 

Alexa Wachtel, Dana Dunn, Lilly Salkin, Maliyah Washington, Zoe Lago

9.

Beg/Int Hip-Hop (ages 8-13)

Thursday 3:45PM

Teacher: Mr. Robert 

Alena Rapoport, Alia Jackson, Audrey Williams, Axel Benthin, Bella Rodriguez, Emily Lee, Grace Willens, Graham Shelton, Kailyn Roisentul, Kiri Gaynor, Pearl Benthin,

Zoey Kahan, Zora Flanagan

10.

Int/Adv Contemporary (ages 12-17)

Thursday 4:15PM

Teacher: Ms. Kim

Alexa Wachtel, Ariana Behikeesh, Dana Dunn, Haley Scholer, Lilly Salkin, Luisa De Lorenzo, Mila King, Signe Berg, Sora Yanami, Yumi Lai, Zoe Lago

11.

Int/Adv Jazz (ages 8-12)

Wednesday 4:15PM

Teacher: Ms. Kim

Alia Jackson,  Anya Tammineedi, Aria Findley, Arianna Tinker, Chloe Cochrane, Francesca Piro, Grace Willens, Kailyn Roisentul

Karenna Desai, Rebecca Goldenberg, Sloane Rawls